Osuszacz chłodniczy - kondensacyjny

Przeznaczony do osuszania sprężonego powietrza. Jest to najczęściej spotykany typ osuszacza sprężonego powietrza. Podstawowym zastosowaniem są instalacje w których rurociągi znajdują się wewnątrz hal przemysłowych

Ten typ osuszaczy działa na zasadzie schładzania sprężonego powietrza do tempoeratury od 0 do ok 5st. C - powodując wytrącanie się kondensatu ze sprężonego powietrza.

Do prawidłowej pracy osuszacza zalecamy zainstalowanie filtra na wlocie sprężonego powietrza. Filtr ten zapobiega zapychaniu wymienników ciepła przez zanieczyszczenia pochodzące z rurociągów sprężonego powietrza.

Prawidłowo działający spust kondensatu, sprawny wentylator ( ewentualnie wodny wymiennik ciepła) oraz czysta chłodnica znacząco podnoszą niezawodność pracy osuszacza chłodniczego.

Czy możemy pomóc?

Firma czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00
HEK.COM.PL – serwis sprężarek śrubowych, części do sprężarek, pomiary i audyty.

Strony HEK mogą używać ciasteczek ( tzw. cookie), które pozwalają zoptymalizować stronę . W każdej chwili możesz zablokować używanie ciasteczek - więcej informacji znajdziesz w dziale "Pomoc/ Help" przeglądarki, lub na stronach Wikipedii