Fini - nowoczesne sprężarki śrubowe

Oferujemy wysokiej jakości śrubowe sprężarki powietrza firmy FINI oraz ATMOS.

W naszym katalogu znajdują się przede wszystkim modele olejowe. Zróżnicowane są one pod względem sposobu wykonania, najważniejszych parametrów technicznych oraz zakresu opcji dodatkowych.

Zarówno włoskie sprężarki śrubowe FINI jak i czeskie sprężarki śrubowe ATMOS, to urządzenia cenione w całej Europie!

Gwarantują skuteczne działanie i stabilną konstrukcję, opartą na sprawdzonych rozwiązaniach.

Korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia, zapewniamy fachowe doradztwo w wyborze sprężarek śrubowych. Za każdym razem dokładnie wsłuchujemy się w potrzeby naszych Klientów i na ich podstawie proponujemy sprzęty, które mogą je spełnić.

Co więcej, dla wszystkich sprzedawanych sprężarek śrubowych zapewniamy pełny serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Klientom serwisującym sprężarki we własnym zakresie oferujemy natomiast pełen dostęp do części eksploatacyjnych. W tym do zestawów naprawczych i olejów o różnej specyfice.

Sprężarki śrubowe FINI - szeroka oferta

W naszym katalogu znajdują się kompresory przystosowane do obsługi w każdym zakładzie przemysłowym, warsztacie, a także w przypadku zastosowania indywidualnego.

Firma FINI przygotowuje sprężarki zróżnicowane pod wieloma względami, dlatego zawsze służymy fachową pomocą w doborze najlepszych rozwiązań.

Oczywiście z uwzględnieniem potrzeb firmy i użytkowników oraz zakresu czy specyfiki zadań, jakie sprzęty te mają spełniać.

 • Kompresory stacjonarne - olejowe
 • Szeroki zakres mocy - od 2,5 do nawet 160 kW
 • Napęd bezpośredni lub na przekładni pasowej
 • Trzy zakresy maksymalnych ciśnień wyjściowych: 7,5 - 10 - 13 bar(g)
 • Dostępne różne poziomy wyposażenia - sprężarka śrubowa standard, z falownikiem, osuszaczem, ze zbiornikiem lub bez

Poza wskazaniem optymalnych urządzeń, dzielimy się swoją wiedzą na temat: sposobów eksploatacji i serwisowania, kluczowych parametrów technicznych (np. wydajność kompresora, moc), jak również działań umożliwiających ograniczenie ich awaryjności.

Dzięki temu nasi Klienci mogą wykorzystać pełen potencjał kupowanych sprężarek, bez obawy o ewentualne błędy.

Otrzymują też pełną wiedzą na temat poszczególnych czynności, związanych chociażby z przeprowadzaniem niezbędnych remontów, które pozwalają na znaczne wydłużenie żywotności sprężarki. Niezależnie od warunków, w jakich pracuje.

Sprężarki śrubowe ATMOS - solidna budowa

Firma ATMOS jest producentem sprężarek śrubowych od pierwszej połowy zeszłego wieku i ma równie ogromne doświadczenie w zakresie sprężonego powietrza. W zakresie olejowych sprężarek śrubowych, dzielone są one na trzy serie:

 • ALBERT to najmniejsze sprężarki śrubowe olejowe. Te kompresory osadzone są na zbiorniku ciśnieniowym. Bloki śrubowe do ww. sprężarek firma ATMOS produkuje samodzielnie ! Kompresory serii ALBERT pracują w zakresie mocy 4kW - 20kW. Posiadają zróżnicowaną ofertę, ponieważ dla każdego z pięciu modeli możliwa jest dodatkowa gama wyposażenia, na przykład:
  (i) wariant tańszy - bez obudowy, (ii) dla modelu sprężarki E.100, E.120, E.120, E.170 Vario dobór dwóch różnych pojemności zbiornika
  (iii) w wariancie zmiennoobrotowym ALBERT Vario sprężarki posiadają przetwornicę częstotliwości, startują ‘łagodnie’ z tzw. ‘soft startem’ i posiadają zabezpieczenie przed błędnym podpięciem faz.
  Wszystkie modele są dodatkowo wyposażone w unikalny system ATMOS Care. Sprężarki wyposażone są w mikroprocesorowy system kontroli, który w połączeniu z wymiennym modułem monitoruje pracę sprężarki oraz interwały serwisowe.
 • SEC to stacjonarne sprężarki śrubowe pracujące w zakresie mocy 22kW - 37kW. Posiadają już budowę kompaktową. Ich zaletą jest dostęp serwisowy ze wszystkich stron! To jest szczególnie istotna zaleta, gdy:
  (i) sprężarka śrubowa wstawiana jest do pomieszczenia, w którym ilość powierzchni roboczej do dyspozycji jest stosunkowo ograniczona,
  (ii) w sytuacjach gdy kompresor jest ‘dopinany’ do istniejącej już od dawna sieci sprężonego powietrza, a jest to związane ze zwiększonym zapotrzebowaniem na sprężone powietrze i na przykład rozbudową zakładu produkcyjnego.
  W serii sprężarek śrubowych SEC zastosowano nowy zaawansowany sterownik Logik 26-S. Umożliwia on, oprócz klasycznego monitorowania pracy sprężarki, programowanie do trzech dziennych trybów pracy, co ma znaczenie w zakładach, które pracują na trzy zmiany, ze zmiennym natężeniem zapotrzebowania na sprężone powietrze.
  Blok śrubowy w serii SEC połączony jest z silnikiem za pomocą przekładni pasowej Multi V-belt.
 • ST to inaczej zintegrowany system sprężarkowy SMARTRONIC. Do modelu ST55 sprężarki śrubowe pracują na bloku śrubowym A150, który został opracowany we współpracy z Instytutem City University of London. ATMOS A150 należy do najbardziej wydajnych bloków śrubowych w swojej klasie, zużywając mniej energii niż równoważne modele innych producentów. To przekłada się oczywiście na mniejsze rachunki za pobór energii elektrycznej. Podobnie, jak seria sprężarek śrubowych ALBERT, seria ST posiada ochronę sprężarki ATMOS Care. Seria ST pracuje w zakresie mocy od 30kW do 110kW. Mają one zwartą budowę. Do sprężarek pracujących w zakresie mocy od 30kW do 55kW w opcji oferowany jest osuszacz FUSION. Jest on zintegrowany ze sprężarką i wyposażony w zestaw filtrów sprężonego powietrza. Wykorzystuje ciepło odpadowe z kompresora, ma w pełni zautomatyzowane działanie,a pomiar punktu rosy wykonywany jest na wylocie sprężonego powietrza ze sprężarki w trybie ciągłym! Wymagany ciśnieniowy punkt rosy można wówczas ustawić w zakresie od +5st.C do -20st.C.

Sprężarki śrubowe od bezpośredniego dostawcy

Wszystkie sprzęty dobierane są przez nas na podstawie konkretnego zapytania. Pomagamy w określaniu zapotrzebowania, typu, modelu czy też konfiguracji sprężarek. Na życzenie Odbiorcy wykonujemy też wcześniejsze pomiary przepływów sprężonego powietrza lub pomiary pracy istniejących sprężarek. Przekłada się to na pewność wyboru i późniejszą niezawodność sprzętu. Nasi Klienci mogą więc liczyć na skuteczną realizację zaplanowanych działań.

Jesteśmy autoryzowanym serwisem i dystrybutorem sprężarek ATMOS oraz FINI na rynek Polski.

Oferujemy nie tylko ich sprzedaż, ale również profesjonalną naprawę, z użyciem najwyższej jakości narzędzi i dedykowanych części. Zapewniamy fachowość, dostępność części i krótkie terminy reakcji. Warto zaufać sprawdzonemu dostawcy!

W celu zapoznania się z pełną ofertą sprzętową, zachęcamy do kontaktu bezpośredniego lub za pośrednictwem infolinii czy też poczty e-mail. Nasi pracownicy w sposób szczegółowy przedstawią wszystkie sprężarki dostępne do zakupu, a także podpowiedzą, które z nich okażą się najlepszym wyborem w przypadku konkretnych warunków pracy.

Czy możemy pomóc?

Firma czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00
HEK.COM.PL – serwis sprężarek śrubowych, części do sprężarek, pomiary i audyty.

Strony HEK mogą używać ciasteczek ( tzw. cookie), które pozwalają zoptymalizować stronę . W każdej chwili możesz zablokować używanie ciasteczek - więcej informacji znajdziesz w dziale "Pomoc/ Help" przeglądarki, lub na stronach Wikipedii