Separatory woda-olej do obróbki kondensatu

Separator woda-olej jest urządzeniem oddzielającym olej od wody z kondensatu sprężonego powietrza. Czystą wodę odprowadza się do kanalizacji , a olej do osobnego zbiornika dostarczanego z separatorem.


Kiedy należy stosować separator woda-olej Drukomat?

Podstawowym kryterium są sprężarki olejowe (tłokowe, śrubowe). Każda taka, nawet najmniejsza sprężarka śrubowa wypuszcza do sieci sprężonego powietrza kondensat zawierający olej. Obowiązek oczyszczania lub utylizacji kondensatu w sposób jednoznaczny określają przepisy. Należy pamiętać że odpowiedzialności za środowisko naturalne ponosi każdy z nas - także Ty. Tylko w przypadku sprężarek całkowicie bezolejowych separator woda-olej nie jest wymagany.

Czym jest kondensat?

Sprężone powietrze jest nierozerwalnie związane z wykraplaniem się wilgoci, jest to naturalny skutek uboczny sprężania powietrza. Jeżeli sprężarka jest olejowa to część oleju pod wpływem ciśnienia i temperatury miesza się z wodą i zanieczyszczeniami kurz) i w tej postaci wydostaje się do rurociągu razem ze sprężonym powietrzem.
Taka mieszanina wody, zanieczyszczeń stałych i oleju nazywana jest kondensatem.

Ochrona środowiska naturalnego

Czyste wody gruntowe są coraz bardziej cennym i poszukiwanym zasobem naturalnym. Dlatego wymogi stawiane zakładom przemysłowym są coraz większe. Kondensat olejowy jest substancję zanieczyszczającą środowisko a w szczególności wody gruntowe.

Czy wiesz że: 1 litr oleju sprężarkowego niszczy milion litrów wody pitnej?

Pomyśl o tym wpuszczając zaolejony kondensat!

Wpuszczanie kondensatu olejowego degraduje nasze wspólne środowisko. To, jak będzie wyglądać przyszłość nasza i naszych dzieci zależy od każdego z nas.

Ekonomia

Oczyszczenie kondensatu na miejscu jest o wiele bardziej opłacalne niż zbieranie i oddawanie do utylizacji firmie specjalistycznej. .
Zastosowanie separatora DRUKOMAT sprawia że proces oczyszczania kondensatu jest bardzo bezpieczny, wydajny i oszczędny.

Separator woda-olej dobrany do potrzeb

Wielkość separatora woda-olej Drukomatu określa się na podstawie wydajności i ilości sprężarek, typu oleju. W określonej dla nas strefie klimatycznej każda sprężarka jest w stanie wytworzyć ściśle określoną ilość kondensatu. Dobrany przez nas separator woda-olej jest dzięki temu dopasowany do rzeczywistych potrzeb i warunków Odbiorcy.

W standardowym zakresie dostępne są wydajności pojedynczego separatora od 1,2m3/min do 100m3/min.

Dobieramy separatory woda-olej do absolutnie każdej wydajności zainstalowanych sprężarek.

Łatwa obsługa

Wymiana wkładów filtracyjnych jest bardzo łatwa, nie wymaga żadnych narzędzi. Wystarczy zdjąć górną klapę, wyjąć zużyte wkłady i włożyć nowe.

Skorzystaj z usług serwisowych separatorów woda-olej HEK

Jeżeli z jakichkolwiek powodów wymiana wkładow ma być wykonywana przez firmę zewnętrzną - zapraszamy również do skorzystania z Profesjonalnych Usług Serwisowych HEK!

Czy możemy pomóc?

Firma czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00
HEK.COM.PL – serwis sprężarek śrubowych, części do sprężarek, pomiary i audyty.

Strony HEK mogą używać ciasteczek ( tzw. cookie), które pozwalają zoptymalizować stronę . W każdej chwili możesz zablokować używanie ciasteczek - więcej informacji znajdziesz w dziale "Pomoc/ Help" przeglądarki, lub na stronach Wikipedii