Używane sprężarki śrubowe

W naszej ofercie znajdą Państwo także używane sprężarki śrubowe, takich firm jak:

  • CompAir
  • Kaeser
  • Atlas Copco
  • Boge
  • Demag
  • Fini

Są to sprężarki znanych i renomowanych firm, specjalizujących się w produkcji tego typu urządzeń. Sprężarki dostępne w naszej ofercie są profesjonalnymi urządzeniami, wykonanymi z najwyższej jakości materiałów, przez co zapewniają długotrwałą i sprawną pracę.

Dostępne w naszym asortymencie używane sprężarki śrubowe pochodzą z rynku wtórnego, najczęściej od zakładów, które wymieniły swoje sprężarki na nowe. Zakres naszej oferty używanych sprężarek jest zmienny i zależy od ilości dostępnych sprężarek na rynku.

Oferujemy urządzenia o różnym przebiegu, które często dostępne są w okazyjnych cenach. Wszystkie używane sprężarki przechodzą dokładny przegląd serwisowy, wymieniane są wszystkie eksploatacyjne części które ulegają naturalnemu zużyciu, w tym także olej. W razie wątpliwości pomagamy w wyborze odpowiedniego urządzenia.


Zasada działania sprężarek śrubowych

Sprężarki śrubowe to maszyny, w których sprężanie gazu spowodowane jest zmniejszeniem się przestrzeni między pracującymi śrubami od otworów ssawnych do otworów tłocznych. Powietrze pobierane z zewnątrz najpierw przechodzi przez filtr, który oczyszcza je ze szkodliwych cząsteczek. Następnie jest ono wtłaczane do przestrzeni pomiędzy obracającymi się śrubami. W tym miejscu, poprzez pracę śrub, zostaje ono poddane procesowi sprężania. Powietrze znajdujące się między obracającymi się śrubami zostaje skompresowane poprzez ciągle zmniejszającą się wolną przestrzeń, co w konsekwencji zwiększa jego ciśnienie. W wyniku tego procesu powstaje wysokociśnieniowy strumień powietrza.

Sprężarki śrubowe dzielą się na dwa rodzaje: olejowe oraz bezolejowe. W standardowych olejowych sprężarkach śrubowych olej pełni rolę oczyszczającą, schładzającą, smarującą, zabezpieczającą i ochronną. Tego typu sprężarki są najczęściej wykorzystywane w miejscach, gdzie ich praca trwa ciągle, 24 godziny na dobę i w każdy dzień tygodnia. Dzięki zastosowaniu oleju mogą one być mocno eksploatowane. W celu zachowania ich sprawnej i niezawodnej pracy ważne jest kontrolowanie zużycia oleju i jego regularna wymiana, a także uzupełnianie. W wyniku działania sprężarki olejowej otrzymuje się sprężoną mieszaninę powietrza oraz oleju, która, zanim będzie mogła zostać użyta w procesie produkcyjnym, musi być oczyszczona z oleju. W tym celu wykorzystuje się wbudowane separatory, czyli filtry, które pozwalają na rozdzielenie oleju i powietrza. Dzięki temu sprężone powietrze jest czyste i pozbawione innych cząstek, a olej wraca do komory, gdzie zostaje wykorzystany ponownie.

Sprężarki bezolejowe, jak sama nazwa wskazuje, sprężają powietrze bez użycia w tym procesie oleju.Rozwiązanie to stosuje się najczęściej w dziedzinach przemysłu, które nie mogą pozwolić sobie na przedostanie się oleju nawet w najmniejszych ilościach, do odbiornika sprężonego powietrza. Do tych branż należą m.in. przemysł papierniczy oraz farmaceutyczny. Zasadza działania bezolejowej sprężarki śrubowej, jest bardzo podobna do działania olejowej wersji. Różnica jest tylko taka, że olej został zastąpiony wodą lub powietrzem, które pełnią funkcję chłodzącą sprężone powietrze. Urządzenia tego typu są jednak rzadziej używane w dużych przedsiębiorstwach, głównie przez swoją niską wydajność.


Zastosowanie sprężarek śrubowych

Sprężarki śrubowe używa się praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu: od lakiernictwa samochodowego, przez mleczarnie, zakłady produkujące zarówno podzespoły metalowe, jak i plastikowe, opakowaniowe, przemysł odzieżowy, szeroko-pojęty przemysł samochodowy, elektroniczny, spożywczy i farmaceutyczny.

Czy możemy pomóc?

Firma czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00
HEK.COM.PL – serwis sprężarek śrubowych, części do sprężarek, pomiary i audyty.

Strony HEK mogą używać ciasteczek ( tzw. cookie), które pozwalają zoptymalizować stronę . W każdej chwili możesz zablokować używanie ciasteczek - więcej informacji znajdziesz w dziale "Pomoc/ Help" przeglądarki, lub na stronach Wikipedii