-
Filtry serii D
<span style="font-weight: 400;">Filtry z aluminiowej obudowy przystosowane do maksymalnego ciśnienia operacyjnego 16 bar (232 psi), malowane proszkowo. Filtry serii D zaprojektowano, aby spełniały standardy ekonomicznej filtracji oraz aby spełniały normy ISO. Dla aerozoli olejowych jest to norma ISO 12500-1, natomiast dla cząstek ISO 12500-3.</span> <span style="font-weight: 400;">Wyróżniamy serie filtrów D od D02 i przyłącza ¼” do D32 i przyłącza 3’. Obudowa filtra ma zabezpieczenie bagnetowe typu Push-To-Fit. Wyróżniamy pięć typów filtracji: P, U, H, S, C.</span>Dowiedz się więcej -
Filtry serii F
<span style="font-weight: 400;">Obudowa filtrów serii F została zaprojektowana dla przepływów sprężonego powietrza od 31m</span><span style="font-weight: 400;">3</span><span style="font-weight: 400;">/min aż do 616m</span><span style="font-weight: 400;">3</span><span style="font-weight: 400;">/min. Filtry te mają przyłącza kołnierzowe i można je ustawiać na rurociągu szeregowo w zależności od stopnia filtracji. Filtry posiadają układ łatwej wymiany wkładów filtracyjnych oraz różne możliwosci zastosowania wskaźników i spustów kondensatów. Dostępne stopnie filtracji zawiarają zakres od 3 do 0.001 mikrona dla cząstek stałych i do 0.003 mg/m</span><span style="font-weight: 400;">3</span><span style="font-weight: 400;"> resztek olejowych.</span>Dowiedz się więcej -
Filtry sterylne
Hire
-
Day Rate
0.00 zł / Day
<span style="font-weight: 400;">Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów z sektora medycznego, farmaceutycznego, chemicznego oraz spożywczego zadbaliśmy o dostępność w naszym asortymencie filtrów i wkładów sterylnych. Zastosowanie filtrów sterylnych umożliwia uzyskanie powietrza o jakości lepszej względem standardowej filtracji. Elementy filtracyjne wykonane są z włókien borokrzemowych o wysokiej jakości, zapewniając usuwanie cząstek aż do wartości do 0,01 μm o penetracji DOP <0,0001 %.</span>Wybierz opcje -
-
Separatory cyklonowe
<span style="font-weight: 400;">Separatory cyklonowe serii DCS usuwają kondensat z instalacji sprężonego powietrza metodą wirowania. Usuwają do 99% kondensatu z linii sprężonego powietrza. </span> <span style="font-weight: 400;">W połączeniu z wyposażeniem zainstalowanym do optymalizowania jakości sprężonego powietrza takim, jak:</span> <span style="font-weight: 400;">- filtry</span> <span style="font-weight: 400;">- osuszacze</span> <span style="font-weight: 400;">separatory cyklonowe DCS, stanowią dobre uzupełnienie. Są one konkurencyjne pod względem kosztów eksloatacji.</span>Dowiedz się więcej
Przemysłowe filtry sprężonego powietrza przeznaczone dla odbiorców ceniących jakość produktu, pewność działania oraz dostępność części zamiennych.
Wszystkie filtry sprężonego powietrza pochodzą od wyselekcjonowanych dostawców specjalizujących się w danym zakresie. Jakość filtrów sprężonego powietrza jest zgodna z przyjętym światowym standardem przemysłowym. Czystość, a co za tym idzie, jakość sprężonego powietrza w instalacji, uwarunkowane są zastosowanymi w sieci filtrami.
Filtry te odpowiadają za wychwytywanie zanieczyszczeń szkodliwych dla maszyn oraz wyposażenia: drobinek pyłu, oleju, mikroorganizmów czy zanieczyszczeń aromatycznych. W wyniku filtracji uzyskujemy sprężone powietrze, które jest czyste technologicznie oraz wolne od zanieczyszczeń. Stopień filtracji, w zależności od wymagań Klienta jest uzyskiwany za pomocą odpowiednio dobranego zespołu filtracyjnego.
Filtry sprężonego powietrza sieciowe ogólnego przeznaczenia
Do danej obudowy filtra HEK pasuje wkład filtracyjny o danej wielkości – powiązanej z wielkością obudowy a tym samym z maksymalnym przepływem. Dla określonej wielkości wkładu filtracyjnego możemy więc w ramach możliwości zmieniać stopień filtracji w zależności od wymagań – nie ma potrzeby zmiany całego filtra!.
Wkłady filtracyjne dostępne są dla różnych stopni filtracji:
Rodzaje filtrów sprężonego powietrza
Dostępnych jest pięć stopni filtracji powietrza technicznego:
- P – filtr cząstek stałych – usuwanie cząstek do 3 mikronów
- U – filtr wstępny – usuwanie cząstek do 1 mikrona, usunięcie resztkowej zawartości oleju do 0,1 mg/m3
- H- filtr koalescencyjny – usuwanie cząstek aż do 0,01 mikrona, usunięcie resztkowej zawartości oleju do do 0,01 mg/m3
- S – filtr super – koalescencyjny – usuwanie cząstek aż do 0,01 mikrona, usunięcie resztkowej zawartości oleju do do 0,001 mg/m3
- C – filtr węglowy – usunięcie resztkowej zawartości oleju do do 0,003 mg/m3, usunięcie substancji zapachowych
Filtry wysokociśnieniowe
Dostępne w wielu zakresach wydajności: od 50 do 5000m3/h
Dostępne w wielu zakresach ciśnień maksymalnych:
Filtry sterylne i filtry wysoko-temperaturowe
Długoterminowa opieka
Dla Naszych Klientów zapewniamy także bezpłatną pomoc on-line.
Dostępność części do innych rodzajów drenów
Skorzystaj z usług serwisowych HEK
Jeżeli uważasz że serwis filtrów powinien być powierzony specjalistom: skorzystaj z Profesjonalnych Usług Serwisowych HEK!
Dlaczego i kiedy warto wymieniać wkłady filtracyjne
Utrzymanie wymaganego poziomu filtracji jest możliwe dzięki prawidłowej eksploatacji filtrów sprężonego powietrza. Zbyt długo eksploatowany wkład filtracyjny powoduje większe spadki ciśnienia oraz pozwala na przedostanie się zanieczyszczeń do sieci sprężonego powietrza i gotowych wyrobów. Prawidłowy rytm wymiany standardowych wkładów filtracyjnych sprężonego powietrza to minimalnie raz w roku lub częściej – w zależności od obciążenia pracy oraz warunków w zakładzie. Wyjątkiem są wkłady węglowe nazywane również wkładami z węglem aktywnym, przeciwzapachowymi. Oznaczone są często (choć nie zawsze!) symbolem C. Tego rodzaju wkłady, dla zachowania ich zdolności sorpcyjnej należy wymienić co najmniej raz na pół roku.
Jeden zapchany wkład filtracyjny to często spadek ciśnienia na poziomie 0,5÷0,7bar. Dla 2 filtrów może to powodować obniżenie ciśnienia nawet o 1,4bar. To powoduje że :
- ciśnienie w punkcie końcowym odbioru powietrza jest zbyt małe
- wzrost poboru energii przez kompresor . Można przyjąć , że 1bar ≈ 10% większy pobór energii. Przykładowo dla kompresora 45kW miesięczny koszt wzrostu energii to 45kW x 10% x 30 dni x 24h x 0,6zł/kWh = 1944zł
Tymczasem średni koszt wymiany dwóch wkładów filtracyjnych na taką wydajność to ok 700zł. Konsekwencją niekontrolowanego spadku filtracji jest m.in. :
- uszkodzenie wrażliwych maszyn korzystających ze sprężonego powietrza
- obniżenie jakości produktu końcowego
- niezdatność do spożycia czy użycia produktów gotowych.
Układ filtracji sprężonego powietrza – na czym to polega?
Większość tych zanieczyszczeń łatwo przechodzi przez filtry wstępne, przez co dostają się do instalacji sprężonego powietrza linii produkcyjnej. Zaniedbanie montażu odpowiednich filtrów może spowodować znaczne skrócenie żywotności osuszaczy sprężonego powietrza.
Dobrze zaplanowane ustawienie etapów filtracji sprężonego powietrza przekłada się nie tylko na żywotność maszyn ustawionych i wpiętych w sieć sprężonego powietrza, jak i przede wszystkim na jakość produktu końcowego.
Sprężone powietrze jest najczęściej wykorzystywane w zakładach przemysłowych, produkcyjnych, usługowych. Jego popularność i wszechstronność jest tak duża, że nawet obszerne opisanie jego zastosowań nie jest w stanie wyczerpać jego możliwych aplikacji. Proces, podczas którego stosuje się sprężone powietrze wymaga jego dopasowanego przygotowania, tzn. kompleksowej filtracji, odolejenia, a także osuszenia. Wynika to z faktu, że powietrze w naturalny sposób zawiera szereg różnych zanieczyszczeń, a w sprężarce zanieczyszczenia zagęszczają się wielokrotnie!
Dobry wkład filtra powietrza – z nim zabrudzenia występujące w otoczeniu znikną
W atmosferze i powietrzu, które wdychamy znajduje się wiele niepożądanych zanieczyszczeń, których należy się pozbyć w celu uzyskania czystego technologicznie, sprężonego powietrza. Do głównych zanieczyszczeń zalicza się cząstki stałe, olej, zanieczyszczenia aromatyczne czy mikrobiologiczne. Sprężarka śrubowa ma za zadanie zasysać powietrze z zewnątrz oraz tłoczyć je pod określonym ciśnieniem w sieć sprężonego powietrza.
Jeżeli filtracja sprężonego powietrza nie zostanie prawidłowo zaplanowana lub nie jest przeprowadzana wcale, występuje poważne ryzyko przedostania się niebezpiecznych zanieczyszczeń do gotowych wyrobów. To spore niebezpieczeństwo, całkowicie niedopuszczalne w takich branżach, jak: spożywcza, gdzie maszyny mają bezpośrednią styczność z produkcją pożywienia, samochodowa , lakiernicza a także elektroniczna, chemiczna oraz oczywiście medyczna. Stosowanie odpowiedniego poziomu filtracji powietrza ma znaczenie wszędzie tam, gdzie liczy się precyzja oraz sterylne warunki pracy.
Filtry powietrza – dlaczego warto z nich korzystać?
Można wymienić wiele zalet filtrów sprężonego powietrza. Do podstawowych, wynikających ze stosowania tego typu rozwiązań, można zaliczyć między innymi:
- gwarancję najwyższego poziomu czystości wytwarzanych produktów,
- zapobieganie szybszemu zużywaniu się urządzeń wpiętych w sieć sprężonego powietrza oraz zminimalizowanie ich awaryjności,
- podwyższenie sprawności instalacji działających w oparciu o sprężone powietrze,
- obniżenie kosztów produkcji.
Zdecydowanie warto inwestować w profesjonalne systemy pozwalające na filtrację sprężonego powietrza, ponieważ ma to wpływ na całokształt działania wielu urządzeń. Bezwzględnie należy także pamiętać o stosowaniu filtrów tylko najlepszej jakości. Przedsiębiorstwo HEK ma w ofercie zarówno najwyższej jakości filtry sprężonego powietrza, jak i wkłady zamienne do filtrów oryginalnych wielu różnych producentów obecnych na światowym, a więc i polskim rynku. Koncentracja i cel HEK to zapewnić najlepsze filtry sprężonego powietrza oraz wkłady zamienne do filtrów sprężonego powietrza na poziomie jakościowym identycznym z oryginalnymi, przy równocześnie niższej cenie, którą Użytkownik w nie zainwestuje.
Jak widać na powyższych przykładach, filtry sprężonego powietrza dostępne na rynku różnią się między sobą ze względu na funkcje filtracyjne, ale także wielkość filtrowanych cząsteczek powietrza. Wybierając filtry do sieci sprężonego powietrza, warto wziąć pod uwagę miejsce ich pracy, ale także poziom zanieczyszczenia powietrza, które jest przez nie zasysane. Na standardowym wyposażeniu każdego filtra znajduje się wskaźnik zużycia wkładu filtrującego oraz ewentualny pływakowy spust kondensatu. Nieco droższe modele mogą być wyposażone w manometr różnicowy oraz elektroniczny system spustowy.
Poziom następny filtracji: powietrze sterylne
Warto wiedzieć, że dla prawidłowego przebiegu filtracji sterylnej konieczne jest poprzedzenie jej filtracją standardową (filtrem wstępnym, dokładnym, super dokładnym odolejącym, węglowym) jak również uprzednie osuszenie. Co ważne, elementy filtracyjne muszą być okresowo sterylizowane (np. w autoklawie) w celu zapobiegania wzrostowi bakterii i wirusów. Dzięki specjalnie przystosowanej budowie elementy filtracyjne wytrzymują co najmniej 50 cykli sterylizacji.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów z sektora medycznego, farmaceutycznego, chemicznego oraz spożywczego zadbaliśmy o dostępność w naszym asortymencie filtrów i wkładów sterylnych. Zastosowanie filtrów sterylnych umożliwia uzyskanie powietrza o jakości lepszej względem standardowej filtracji. Elementy filtracyjne wykonane są z włókien borokrzemowych o wysokiej jakości, zapewniając usuwanie cząstek aż do wartości do 0,01 μm o penetracji DOP <0,0001 %.
Decydując się na zakup profesjonalnych filtrów i osuszaczy, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim producenta, który zajmuje się produkcją tego typu podzespołów filtracyjnych. Odpowiedni dobór tego systemu filtracji i osuszania daje pewność, że sprężone powietrze jest dobrej jakości i nie będzie mieć negatywnego wpływu na sposób działania urządzeń zasilanych tym medium. W przypadku błędnie dobranego systemu filtracyjnego można doprowadzić do znacznie szybszego zużycia się maszyn oraz pogorszenia się jakości wyrobów.