AFE

Wysokiej jakości produkty ze znakiem jakości CE

W ofercie HEK Osuszacze Kompresory znajdujemy produkty wysokiej, niemieckiej jakości. W ofercie marki AFE znajdują się zarówno fitry sprężonego powietrza, jak i osuszacze adsorpcyjne oraz osuszacze chłodnicze. Wszystkie one posiadają zarówno znak CE, jak i spełniają wymagania Europejskiej Dyrektywy Ciśnieniowej PED 2014/68/UE.

Ich zaletą jest wysoki stosunek jakości do ceny. Oznacza to, że klienci otrzymują bardzo wysokiej jakości produkt, który jest certyfikowany oraz testowany, przy czym jego cena jest niższa i konkurencyjna względem światowych liderów techniki sprężonego powietrza, a więc takich marek, jak Kaeser czy Atlas copco.

Założeniem producenta marki AFE jest fakt, że wysokiej jakości materiał, z którego osuszaczfiltr sprężonego powietrza oraz wkład filtracyjny jest wykonany, tworzy wyokiej jakości produkt!

Kompaktowe, seryjne osuszacze adsorpcyjne AFE

HEK Osuszacze Kompresory ma w swojej ofercie wszystkie kompaktowe osuszacze marki AFE. Zajmujemy się również gwarancyjnym oraz autoryzowanym serwisem osuszaczy tej marki. Wszystkie one spełniają wymagania ISO 8573.1 Klasa 1.2.1 w standardzie ! Klasy wyższej jakości niż 1.2.1 są dostępne na zapytanie ofertowe. Poniżej przedstawiamy dostępne warianty osuszaczy:

Seria C-HDDN
Seria C-HDADN
Serie HDD
Serie VEHDD

Niezawodną zaletą technologiczną osuszaczy adsorpcyjnych C-HDDN, C-HDADN, HDD, VEHDD jest prowadzenie skutecznego procesu osuszania bez przerw technologicznych. Dzięki temu dalsze maszyny i narzędzia pneumatyczne, ustawione w ciągu technologicznym, działają bezpiecznie i są chronione przed wilgocią.

Seria komaktowych osuszaczy adsorpcyjnych dostarczana jest z zainstalowanym filtrem wstępnym oraz końcowym. Zaletą takiego rozwiązania jest dodatkowa funkcja ochronna złoża adsorpcyjnego, które znajduje się w kolumnach wyżej wymienionych maszyn. Działanie osuszaczy adsorpcyjnych wszystkich serii oparte jest na sterowniku PCB. Zawiera on lampki sygnalizacyjne do monitorowania pracy osuszaczy.

Osuszacze chłodnicze AFE

Osuszacze ziębnicze serii CARD są dostępne od wydajności 36 m³ / h i docelowo planowane jest utworzenie serii aż do 2.340 m³ / h . Chodzi o to, abystworzyć uniwersalną propozycję osuszacza chłodniczego do szeregu zróznicowanych zastosowań technologicznych w typoszeregu sieci sprężonego powietrza.

Podstawowe funkcje osuszaczy zięniczych CARD:

Duży skraplacz do wysokich temperatur otoczenia - Temp maksymalna + 50 ° C
Czynniki chłodnicze przyjazne dla środowiska: R134a (dla modeli: 0036–0720) oraz R404A (dla modeli 0840–2340)
Nowy zaawansowany wymiennik ciepła: wymiennik ciepła jest aluminiowy, jest to konstrukcja przeciwprądowa, typ 3 w 1 czyli: 1. wymiennik ciepła powietrze-powietrze, 2. parownik, 3. separator odmgławiający. Wszystko połączone w jednym module
Separator wilgoci: wysokowydajny, bezobsługowy separator odmgławiający ze stali nierdzewnej, którego funkcją jest zapewnienie doskonałego oddzielania kondensatu nawet przy częściowym przepływie powietrza
W osuszaczach CARD zastosowane są chłodnicze sprężarki. Dla modeli podstawowych, na mniejsze wydajności (modele w zakresie 0036–1440))są to chłodnicze sprężarki tłokowe. Dla większych modeli osuszaczy ziębniczych (modele w zakresie 1680–2340) są to sprężarki spiralne
Dla wyższych modeli (modele typu 1680-2340) zastosowano stopień ochrony panelu elektrycznego typ IP54
Pozostałe, istotne funkcje ww. serii to: bezpotencjałowy styk alarmu ogólnego, funkcja zdalnego włączania / wyłączania, standardowy monitor fazy (dla modeli typu 1680–2340), sterowany mikroprocesorem spust czasowy, w tym zawór kulowy zapobiegający zapychaniu i filtr siatkowy (z ręcznym przyciskiem testu spustu).

Filtry sprężonego powietrza AFE

Szczególnie istonym elementem, który zapewnia wysoką jakość sprężonego powietrza jest jego filtacja. Stopnie filtracji filtrów AFE:

Filtracja stopień P - zgrubna filtracja wstępna, usunięcie cząstek stałych aż do 3 mikronów
Filtracja Stopień U - ogólny poziom filtracji cząstek aż do 1 mikrona. Zawartość oleju aż do 0.1 mg/m3 w 20°C
Filtracja Stopień H - dla wyższych wymagań filtracyjnych, usunięcie cząstek aż do 0.01 mikrona. Zawartość oleju aż do 0.01 mg/m3 w 20°C
Filtracja Stopień S - również dla wyższych wymagań filtracyjnych, usunięcie cząstek aż do 0.01 mikrona. Zawartość oleju aż do 0.001 mg/m3 w 20°C w połączeniu z filtrem H
Filtracja Stopień C - filtr z aktywowanym węglem. Stosowany w celu usunięcia aromatów w instalacjach stosujących kompresory śrubowe. Zawartość oleju aż do 0.001 mg/m3 w 20°C